مرورگر شما مناسب نیست! لطفا برای عملکرد بهتر سایت از مرورگرهای به روز و جدید (chrome,firefox,opera,...) استفاده کنید.

یا ابا صالح المهدی (ع)

به نام خدا

طرح
پیشنهادات مهدوی

توضیحات طرح:

سردرگمی از آفت های شدید دوران پیش از ظهور است. این سردرگمی ابعاد گوناگونی دارد. در این زمان آنچنان حق و باطل در هم آمیخته میگردند که تشخیص درست از غلط بسیار سخت می شود و این تنها قسمتی از فتنه های شدید آخرالزمانی است. یکی از ابعاد این سردرگمی عدم شناخت وظایف یک منتظر ظهور حضرت مهدی (عج) است. در صفحه اصلی برخی روایات که اصلی ترین این وظایف را مشخص میکند بیان شده. در این طرح ما قصد داریم پیشنهاداتی را که توسط خود کاربران مطرح میشود منتشر کنیم تا با این کار کاربران عزیز در جریان تلاش ها و تجربیات دیگران قرار گرفته و بتواند برای ایشان راه گشا باشد.

بزارش کنار

اصلی ترین مانع برای ظهور خود مردم و خصوصا شیعیان هستند. هر گناه ما آغاز عوارض منفی برای خودما و دیگران است یکی از این عوارض فاصله گرفتن ما از خدا و ولی خدا حضرت حجت ابن الحسن (عج) است. عزیزان همه ما در طول روز در جست و جوی آرامش هستیم و آن را در پول ,شغل ,همسر و ... جست و جو میکنیم اما حقیقت این است که تنها پیروان راه حق هستند که علاوه بر موارد ذکر شده به آرامش حقیقی دست پیدا میکنند. در این راه مهم ترین مسئله ترک گناهان است که برای این کار باید جنگید. شاید لازم باشد برای این کار سبک زندگی خود را تغییر دهیم, شاید لازم باشد برای این کار دوستان خود را عوض کنیم, شاید لازم باشد ورودی های ذهنمان مثلا چشم و گوش خودمان را کنترول کنیم, شاید لازم باشد افکارمان را اصلاح کنیم, شاید لازم باشد به واجباتی مثل نماز بیشتر توجه کنیم و یا برخی مستحبات را در حد توان انجام دهیم و... . امام باقر (ع) میفرمایند: ما اهل بیت (ع) را با تقوا یاری کنید. اینکه شما عملی را که رضایت خداوند در آن نیست کنار بگذارید قطعا امام زمان (عج) را یاری نموده اید.

با خودت قرار بزار

یه ساعت مشخصی در طول روز یا یه وقت مشخصی در طول 24 ساعت مثلا قبل از خواب یا بعد از نماز صبح یاهروقت دیگه ای که راحت بودی با خودت قرار بزار که این وقت به امام زمان (عج) اختصاص بدی میشه مثلا دعای عهد یا زیارت عاشورا یا نماز حضرت یا اعمال کوتاه تر مثل سه بار تلاوت سوره توحید یا پنج صلوات بر محمد (ص) و خاندان پاک ایشان,انجام داد این که چقدر و با چه فواصلی این مقدار از وقت خود را برای نزدیک تر شدن خودتان به خدا از طریق امام زمان (عج) اختصاص میدهید کاملا شخصی بوده و از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما نکته مهم این است که بسیار این قرار خود را مهم بدانید و تحت هیچ شرایطی آن را ترک نکنید بسیار زشت که یک قرار شغلی برای ما مهم تر از این قرار معنوی باشه توجه کنید که در انجام مستحبات بیش از حد به خودتون سخت نگیرید که زده بشید برای این که یه موقع خدای نکرده قرارتون فراموش نکنید استفاده از نرم افزار های یادآور موبایل خیلی میتونه کمک کنه

به این پویش ها بپیوند

پویش ختم صلوات به نیت ظهور

گیف ختم صلوات دسته جمعی

صلوات کلید طلایی مستجاب شدن دعاهاست. چه دعایی بهتر از دعا برای فرج و چه ذکری بهتر از صلوات برای همراهی این دعا؟!. این پویش مشابه صلوات شمار صفحه اصلی عمل می کند منتها با این تفاوت که این جا صلوات های شما که به نیت تعجیل در فرج به حضرت صاحب الزمان (عج) تقدیم میکنید؛ با یکدیگر جمع شده و با هربار صلوات فرستادن شما تعداد صلوات ها اضافه شده و در سایت ثبت می شود. حتما صلوات را با دعای "و عَجِّل فَرَجَهُم" همراه کنید.

تعداد صلوات های ختم شده تا کنون:در انتظار بارگذاری...

پویش روزه مستحبی در روز جمعه

گیف آموزش روزه

جمعه روز عجیبی است! جمعه در روایات روز عید حتی برتر از عید فطر و عید قربان است! حضرت مهدی (عج) در روز جمعه به دنیا آمدند و در روز جمعه ظهور خواهند کرد و روز جمعه متعلق به ایشان است(هر یک از روزهای هفته متعلق به یکی از معصومین (ع) است). در روایات متعددى نقل شده که: جمعه روز عبادت و تقرب به خداى متعال با عمل صالح و ترک گناه است و ثواب عبادت در این روز بیش از روزهاى دیگر مى‌باشد. در این پویش قصد داریم روز جمعه را روزه مستحبی بگیریم و نزدیک به غروب خورشید با زبان روزه، دست وضو و سمت قبله برای برای حضرت مهدی (عج) دعا کنیم.

به سامانه پیامکی بپوند

امسال نیز مانند هر سال بزرگترین و طولانی ترین استغاثه(طلب یاری از خداوند که البته اینجا منظور دعا برای ظهور حضرت مهدی (عج) است) دوران غیبت را با مشارکت منتظران حضرت اجرا میکنیم و شرکت کنندگان برای مشارکت در طرح با ارسال عدد 313 به سامانه پیامکی 3000313 در بزرگترین استغاثه ظهور خواهی شرکت می کنند و با دریافت پیامک از سامانه در ۳ ساعت اختصاص یافته به خود که به صورت ۳ زمان یک ساعته با فاصله زمانی حدود ۴ ماهه و در اوقات مختلف شبانه روز ( صبح و عصر و شب) می باشد، در ساعت های اختصاص یافته برای ظهور منجی عالم بشریت استغاثه می کنند. البته سامانه در ۲۴ ساعت مانده به هر زمان اختصاص یافته مجددا زمان اختصاصی را به شما یادآوری میکند. آیا نمی خواهید در طول یکسال فقط ۳ ساعت در ۳ زمان یک ساعته برای ظهور دعا کنید؟! به این ترتیب در طول یکسال هیچ گاه استمرار استغاثه و درخواست ظهور قطع نشده و فقط با مشارکت 2840 نفر کل ساعات یکسال تکمیل میگردد و با افزایش شرکت کنندگان به تعداد افراد استغاثه کننده در یک ساعت افزوده میشود و به عنوان مثال فقط با مشارکت 114 هزار نفر در هر ساعت همواره 40 نفر استغاثه کننده برای ظهور در حال دعا و استغاثه هستند.شما می توانید گزارش لحظه به لحظه تعداد شرکت کنندگان استغاثه را در این لینک مشاهده کنید. همچنین برای ورود به کانال استغاثه ظهور خواهی حضرت در ایتا این جا کلیک کنید.

موسس شو

در کشور ما متاسفانه اکثر مراکزی که در حوزه مهدویت کار میکنند در قم ,تهران و مشهد قرار گرفته اند و این مسئله باعث شده افرادی که در دیگر نقاط کشور زندگی میکنند نتوانند به شکل حضوری در یک موسسه که در حوزه مهدویت کار میکند جمع شوند و کار کنند. برای این کار نیاز به هیچ چیزی به جز یک عزم راسخ ندارید. همچنین موسسه شما می تواند به امور خیریه نیز بپردازد برای مثال به قسمت درباره ما در صفحه اصلی مراجع کنید و بیشتر در مورد موسسه ما بخوانید

گروه بشید

چند نفره کار کردن برای امام زمان خیلی بهتر و لذت بخش تره افرادی مثل خودتون تو فضای مجازی یا حقیقی پیدا کنید و با هم کار کنید . قرآن کریم میفرماید:شما را تنها به یک چیز اندرز می‌دهم، و آن اینکه: دو نفر دو نفر یا یک نفر یک نفر برای خدا قیام کنید(آیه 46 سوره سبأ).

سریال ببین

وقتی منصفانه به سریال های معروف (ساخت اون طرف آب) نگاه میکنیم میبینیم که دو فاکتور شهوت و خشونت که این دو فاکتور اصلی ترین عوامل به انحطاط و پستی کشیدن انسان هستند داره به مخاطب القا میشه آیا بهتر نیست به جای این سریال ها,سریال هایی ببینیم که در آنها زندگی نامه معصومین (ع) به تصویر کشیده میشه تا این جوری بتونیم بفهمیم مردم در برخورد با امام زمان خودشون به چه دسته هایی تقسیم میشدن و ما الان جزء کدام دسته ایم؟! عزیزان میدونم که کیفیت ساخت این سریال ها با اونها اصلا قابل مقایسه نیست اما مطالبی که از این سریال ها میشه آموخت هم اصلا با اونها قابل مقایسه نیست. در این زمینه میشه از سریال های زیر نام برد:

همسنگر شو

با هر تخصص و رشته ای که در اون مهارت دارید به صفحه اصلی و قسمت همکاری با مراجعه کنید و تو هر حوزه ای که دوست دارید و ازش لذت میبرید با ما همکاری کنید. یا اگه دوست داشتید با یه موسسه دیگه همکاری کنید به بخش لینکدونی مراجعه کنید و با هر موسسه ای حال کردید از طریق سایت اون موسسه در ارتباط باشید.

کاربر عزیز اگر پیشنهادی با موضوع مهدویت دارید لطفا از طرق فرم زیر برای ما بفرستید تا به مجموعه بالا اضافه کنیم.